-30% Biraz Aksiyon  Rahat Durmayacağız

Biraz Aksiyon Rahat Durmayacağız

  • 20,00 TL
  • 14,00 TL
  • Vergiler Hariç: 14,00 TL

1960 sonrası küresel muhalefetin hafızasında dikkate değer bir yeri bulunan Malcolm X, Afrika ve Amerika'daki pek çok devrimci grubun yanı sıra İslam dünyasındaki hareketlerle de irtibat hâlindeydi. Malcolm X'in yeniliklerle dolu yolculuğu, birçok bakımdan hayatı boyunca sürecek olan idealinin anlamını ve özünü arama arayışından kaynaklanır. Hayatının dönüm noktalarından biri hiç şüphesiz hacc farizasını yerine getirmek için yaptığı Mekke ziyaretidir. Malcolm X, İslam evrenselliğinin benimsendiği haccdan dönüşünde, insan hakları mücadelesi yürüten gruplarla işbirliği de dâhil olmak üzere Siyah Müslümanları destekleyen beyazlarla da çalışma niyetini dile getirmiştir.

Müstesna bir kimse olarak Malcolm X'in Amerikalılar arasında nasıl dirildiğini anlamak için onun hayat serüvenini bütün boyutlarıyla yeniden ele almak gerekir. Ödün vermeyen mücadelesiyle dünyada hayranlık uyandıran Malcolm X'in hayatının gerçek ayrıntılarını kavramak adına ideolojik muhaliflerinin gardını düşüren konuşmalarını yeniden okumak, onun hayatının ıstıraplı ve aynı zamanda haysiyetli hikâyesini gözler önüne serecektir. Elinizdeki kitap bu düşünceyle hazırlandı.

Biraz Aksiyon, Rahat Durmayacağız; yerleşik ırkçılığa karşı mücadele eden Malcolm X'in çok katmanlı hayatının ritmine ve gerçeklerine ışık tutan, birçoğu ilk kez kitaplaştırılan konuşmalarının yer verildiği kapsamlı ve özgün bir eser olma niteliği taşıyor. 

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi2018
Sayfa247
DilTürkçe
Ölçü14 x 21
Kağıt2.Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: biraz aksiyon rahat durmayacagiz, 9753524568, pinar yayinlari, islam