-30% Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam

Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam

  • 20,00 TL
  • 14,00 TL
  • Vergiler Hariç: 14,00 TL

Aliya İzzetbegoviç, çağdaş İslam düşüncesini ve İslamcılık fikrini bir kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç’in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi sıfatıyla ardında bıraktığı mirastan esinlenerek yeni bir diyalog imkanı meydana getirmek, İslam aleminin meseleleri hakkında yeni baştan düşünmek için girişilen bir çabanın ürünü.

Hem muhasebenin hem de yeni bir başlangıç için hazırlanmanın zorunlu bir öncülü olan kitap, “Aliya İzzetbegoviç: Düşüncesi ve Mücadelesi” adlı sempozyumda bir araya gelen isimlerin çağdaş İslam düşüncesi, dram, ütopya, kadın, İslami yenilenme, oksidentalizm, materyalizm ve pozitivizm konularında verilen sunumlarını bir araya getiriyor. Bu yönüyle atalete kapılmış ve geçmişe duygu yüklü teslimiyet içinde boyun eğmiş bir değerlendirme değil.

Aliya İzzetbegoviç’in ardında bıraktığı entelektüel miras üzerinden İslamcılığın özgürleştirici potansiyellerini soruşturan kitabın İslam dünyasının meseleleri üzerine yeniden düşünmek için tekrar tekrar okunması gerekiyor.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi2018
Sayfa144
DilTürkçe
Ölçü13.5 x 21
Kağıt2.Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: aliya izzetbegovic hikmet, ozgurluk ve islam, 9789753524889, pinar yayinlari, islam