-25% Gül Yüzlü | Bin Muhsin'den Bir Muhsin'e Şiirler, Mektuplar, Öyküler

Gül Yüzlü | Bin Muhsin'den Bir Muhsin'e Şiirler, Mektuplar, Öyküler

  • 18,00 TL
  • 13,50 TL
  • Vergiler Hariç: 13,50 TL

İnsanlar vardır, anlarının kutu çabasına, hayat akışına, zihin dünyalarına girildiği zaman, milletin ortak aklına, ortak vicdanına, ortak gönlüne girilmiş olunur. Onlar tarih sürecinde nurlu bir kandil, sönmez bir meşale olarak addedilir. Zira tarih onların gönülleri ve fikirleri ile aydınlanır. Bir millet böylesi insanların nurani savlarında aydınlığa kavuşur. Günyüzü görür. İşte Şehit Muhsin Başkan da böyle zirve şahsiyetlerinden birisidir.

Bu kitap Konya Alperen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak Muhsin Başkan'ın aziz hatırasını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için düzenlenmiş olduğuna şiir ve hikâye yarışmalarının bir ürünüdür. Bu kitapta necip milletimizin şehit liderimizin aramızdan ayrılığıyla duyduğu hüznü en yakın haliyle bulabileceğimiz gibi, liderimizin kararlığıyla iman ve azmiyle yarınlara bakan bir nesli de net bir şekilde görebiliriz.

Bizler, onun üzerine titrediği vatan ve insan sevgisinin milli birlik ve beraberliğin koruyucusu olmaya devam ederek bize miras olarak bıraktığı mücadelesini yaşatmaya devam edeceğiz. Muhsin YAZICIOĞLU gibi tarihin zirvesine yürüyen nesiller yetiştireceğiz.

RUHU ŞÂD OLSUN...

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2018
Sayfa 224
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: gul yuzlu bin muhsinden bir muhsine siirler, mektuplar, oykuler, 9786056878220, kitaparasi yayinlari, biyografi, edebiyat