-25% Manevi Hayatın Kadın Mimarları | İlk Dönem Tasavvuf Tarihinde Kadın Velîlerin Menkıbeleri

Manevi Hayatın Kadın Mimarları | İlk Dönem Tasavvuf Tarihinde Kadın Velîlerin Menkıbeleri

  • 105,00 TL
  • 78,75 TL
  • Vergiler Hariç: 78,75 TL

Amacım; İslâm dininin mükemmelliğini ve güzelliğini bilmeyen kişileri bilgilendirip, onların anlamsız bir hayattan, ebedi bir zenginliğe kavuşmalarını sağlamaktır. Bunu yapabilmenin bir yolu da; ebedi variyete sahip olmuş velîlerin menkıbelerinden bahsetmektir. Onların ebedi hazinelerin nimetlerinden ve yollarımızı aydınlatan nurlarından faydalanmanızı istedim.

Kendi dünyasında maddî ve manevî dengeyi kurmayı başaramamış veya maddî hayata bağlanarak, onun esiri olmuş kişiler, bu velî hanımların hayatlarını okuyarak; yaşamlarını olumlu yönde şekillendirecek olan, manevî hayatın hanım mimarlarını tanımış olurlar. Dileğim, insanlara ebedi hakikatlere ulaşma yolunda manevî rehberler tanıtarak, yardımcı olabilmektir.

Tasavvuf ve tahalluk kavramları ile yaşayan hanımların hayatlarının örnek alınmasıyla, günümüz hanımlarının birçok problemi çözebilir ve huzura kavuşabilirler. Bu kitabın amaçlarından biri de, bunun gerçekliğini göstermeye katkıda bulunmaktadır.

Günümüzde, maddî yaşamın ön plana çıkarılıp, milli ve manevî değerlerimizin geri plana atılası; insanlarda ruhî bunalım ve dengesizliklere sebep olarak, huzursuz ortamların oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2018
Sayfa 120
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: manevi hayatin kadin mimarlari ilk donem tasavvuf tarihinde kadin velilerin menkibeleri, 9786056788251, kitaparasi yayinlari, islam, tasavvuf