-25% Haydin Basalım İzlere

Haydin Basalım İzlere

  • 50,00 TL
  • 37,50 TL
  • Vergiler Hariç: 37,50 TL

Konya'nın Taşkent ilçesinde dünyaya gelen, Konya'da Sarıyakup mahallesinde uzun yıllar ikamet eden ve burada vefat eden Fahri Kulu Hocaefendi 19. yüzyıl sonundan 20. yüzyılın ortasına kadar süren hayatı boyunca ilim ile meşgul olan bir alim ve bir manâ büyüğüdür.


Elinizdeki kitap, Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu'nun kendisinden "Hocadedem" diye bahsettiği Fahri Kulu Hocaefendinin şiirlerini ve mektuplarını, okuyucu ile buluşturmaktadır.


Dünya edebiyatında da önemli bir yere sahip olan mektuplaşma geleneği özellikle mektupların yazıldığı dönemi ve o dönemin kültürünü yanSıtmada son derece önemli vesikalardır. Bu manada Fahri Kulu Hocaefendi dostlarına, askerde olan oğluna ve damadına yazdığı mektuplarla adeta tarihe not düşmektedir.


Osmanlı Devletinin son döneminde Konya'da bulunan Paşadairesi medreseısinin güzicle müderris ve mürebbilerinden biri olan Fahri Kulu Hocaefendinin çok fazla bilinmeyen şairlik yönü bu kitaptaki şiirleriyle genç kuşakların ve araştırmacıların ilgisine sunulmaktadır.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2019
Sayfa 478
Dil Türkçe
Ölçü 16,5 x 24 cm
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: haydin basalim izlere, 9786056971242, kitaparasi yayinlari