-25% Tükendi Fahri Kulu ve Hacıveyiszade Hoca Efendiler | Konya Paşa Dairesi Medresesininİlim-İrfan Ehli Müderris ve Mürebbileri (Ciltli)

Fahri Kulu ve Hacıveyiszade Hoca Efendiler | Konya Paşa Dairesi Medresesininİlim-İrfan Ehli Müderris ve Mürebbileri (Ciltli)

  • 105,00 TL
  • 78,75 TL
  • Vergiler Hariç: 78,75 TL

20. yüzyılın ilk elli - altmış yılına eğitim tarihimiz açısından ışık tutan bu eserde, Cumhuriyet öncesi dönemde Konya’da bulunan Paşadairesi Medresesi ve o medresenin iki güzîde müderrisi tanıtılmaktadır.

Yakın tarihimizin sisler arasında kalan yılları Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu’nun sürükleyici anlatımıyla okuyucu ile buluşmaktadır.

Konya’nın manevî mimarlarından olan Fahri Kulu ve Hacıveyiszade Mustafa Sabri Kurucu hoca efendilerin insan yetiştirme konusundaki çilelerle ve engellerle dolu hayatları özellikle genç kuşaklara rol model insan olarak örnek teşkil etmektedir.

Kitapta, yazarın bizzat şahid olduğu hatıralar eşliğinde ve bir kronoloji içinde Hocaefendilerin hayatları anlatılırken, bir taraftan da Konya’nın 1940’lı yıllardan bu güne geçirmiş olduğu değişim sosyolojik analizlerle okuyucuya aktarılmaktadır. 


Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2019
Sayfa 344
Dil Türkçe
Ölçü 16,5x24
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: fahri kulu ve haciveyiszade hoca efendiler konya pasa dairesi medresesininilim-irfan ehli muderris ve murebbileri, 9786051963372, cizgi kitabevi, tarih