-25% Özbek Türkçesi El Kitabı

Özbek Türkçesi El Kitabı

  • 11,00 TL
  • 8,25 TL
  • Vergiler Hariç: 8,25 TL

Elinizdeki bu kitap, Özbek Türkçesi ile ilgili alanında tek eser olma iddiasında değildir. Daha önce Özbek Türkçesi ile Türkiye Türkçesinin özelliklerini ele alan bazı eserler yayımlanmıştır. Bu eserlerin kullanılabilirliği veya hedef kitleleri birbirleri ile tam örtüşmemektedir. 
Özbek Türkçesi El Kitabı, hedef kitle olarak Türkiye Türkçesi ile muhatap olanları göz önüne alarak hazırlanmış bir çalışma olup, üniversitelerimizin ilgili birimleri ile ilgi duyan Türklük bilimi gönüllüleri için bir başvuru ve el kitabı olarak düşünülmüştür. Dil bilgisi ile ilgili konular ele alındığı için, Özbekler, Özbekçenin gelişimi, Özbekistan'ın demografik yapısı gibi dolaylı konulara mümkün mertebe girilmemiştir. Ele alınan konular Özbek edebî metinlerinden seçilmiş örneklerle belirgin hâle getirilmiştir. 
Aradan geçen zaman içerisinde aynı mahiyette bazı yeni yayınlar çıksa da bunlar eserin değerinin pekişmesine yol açtığı ve talebin devam ettiği gözlemlendiği için Özbek Türkçesi El Kitabı'nın metin ilaveli yeni baskısının yapılmasını gerekli kılmıştır.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2010
Sayfa 146
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Eğitim