-20% Teceddüd-i İlmî ve Edebî | İlmi ve Edebi Yenilenme

Teceddüd-i İlmî ve Edebî | İlmi ve Edebi Yenilenme

  • 28,00 TL
  • 22,40 TL
  • Vergiler Hariç: 22,40 TL

"Kardeşim Ahmet Nebil Bey'e;
Teceddüd-i İlmî ve Edebî'de Avrupa filozoflarının en yeni ve en beğenilmiş teorilerini topladım. Bazıları doğrudan doğruya, bazıları ise temsil ve tasarruf yoluyla tercüme edilmiş olan bu sahifeleri pek çeşitli müelliflerden ve pek çok eserlerden topladığım için kitabın üzerine asıl fikir sahiplerinden vazgeçerek yalnız kendi ismimi yazmaya mecbur kaldım. Bütünü için de düşüncelerini beklediğim bu eserin özellikle bu telif ve tercüme bahsi hakkındaki fikrini bekliyorum." 

Baha Tevfik 


"Kardeşim Baha Tevfik'e,
Düşündüğün şey tuhafıma gitti. Demek istiyorsun ki, çoğu kısımları tercüme olan bir esere "müellif" sıfatıyla imza koymaktan utanıyorum. Fakat azizim, bizde kaç eser, kaç telif gösterebilirsin ki, doğrudan doğruya yahut tasarruf değilse bile temsil suretiyle tercüme edilmemiş bulunsun... Ben bu yığına hatta sanat eserlerini, hatta romanları ve şiirleri de ilave edeceğim. Anlıyor musun?" 
Ahmet Nebil

Sadeleştiren ve Yayına Hazırlayan
Veli Kılıçarislan

Osmanlı Felsefe Çalışmaları dizisindeki tüm yayınlar çevriyazı ve sadeleştirme kalıbında hazırlanmıştır. Ayrıca, giriş bölümlerinde konusunda uzmanlar tarafından kaleme alınmış kapsamlı makaleler yer almaktadır.

Kitap Özellikleri
Yayına Hazırlayan Veli Kılıçarislan
Basım Tarihi 2016
Sayfa 256
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Felsefe, Osmanlı Felsefe Çalışmaları