-25% Muş Sanayi Modeli

Muş Sanayi Modeli

  • 72,00 TL
  • 54,00 TL
  • Vergiler Hariç: 54,00 TL

Üniversitemizin seçkin akademisyenlerinden Dr. Ömer Arslan’ın kaleme almış olduğu “İllere Özgü Etkin Dikey Sanayi Politikaları Geliştirme Bağlamında Muş Sanayi Modeli” adlı eser, Muş ilinde sanayi sektörüne dair özgün tespitlerde ve önerilerde bulunan ilk eser olma özelliğini taşıyor. İkinci baskısı yapılacak olan eser, Muş’taki sanayi yatırımlarının mevcut durumunu detaylarıyla irdelemesi ve yatırımcılar için rehber niteliğinde önerilerde bulunması açısından son derece değerli. Ayrıca Dr. Arslan’ın çalışması, çok boyutlu bir kalkınma modeline giden yolda sanayi sektörünün rolünü sorgulamak açısından kuru bir ekonomik öneriler yığını olmaktan öte ruhu olan özgün fikirlere ev sahipliği yapıyor.

Prof. Dr. Fethi Ahmet POLAT

***

Ülkemizin ekonomik gelişimi için hükümetler şimdiye kadar çeşitli sanayi politikaları geliştirmelerine rağmen kentlerin değişkenlik gösterebilen ekonomik dinamiklerinden dolayı yerele özgü etkin sanayi politikalarının geliştirilmesinde halen önemli eksiklikleri bulunmaktadır. Kıymetli dostum Dr. Ömer Arslan titiz bir inceleme ve araştırma sonucunda bu eksikliği etkin olarak giderme konusunda katkı sunmak amacıyla Muş’a özgü bir sanayileşme modeli geliştirmiştir. Bu çalışmanın tüm illerimiz için örnek teşkil etmesini, başta Muş olmak üzere ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sunmasını temenni ederin.

Prof. Dr. Bayram ŞAHİN

***

Dr. Ömer Arslan hocamızın kaleme aldığı Muş Sanayi Modeli, Muş'un kalkınmasında katma değer üreten bir sanayileşmenin önemini ele almakta ve çoklu dinamik aktör ve parametrenin sanayileşeme üzerindeki izafi etkilerini tartışmalı olarak değerlendirerek kentin sürdürülebilir bir sanayileşmesi için kente özgü bir model ortaya koymaktadır. Hocamızı bu çalışmasından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Prof. Dr. Ulaş ÇAYDAŞ

***

Dr. Arslan’ın ‘Muş Sanayi Modeli’ adlı kitabında, Muş ilinin etkin bir şekilde sanayileşmesine etki edecek parametreleri paydaşlarla birlikte ele alarak bu konuda iç ve dış paydaşların üzerinde çalışabileceği bir model geliştirmiştir. Böylece şehrimizin sanayisinin gelişimi için elverişli bir ekosistem oluşturacak bu model ortaya çıkmıştır. Kendisini canı gönülden tebrik ederim. 

Muş TSO Bşk. Erdal KOÇ

***

Dr. Arslan'ın kaleme aldığı bu çalışma, ilde sürdürülebilir ve katma değer üreten bir sanayileşmenin gelişimi için çaba gösteren kişi ve kurumlara büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu çalışma için kendisine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Muş ESO Bşk. Orhan DEMİRTÜRKOĞLU


Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2022
Sayfa 222
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x20cm
Kağıt 2. Hamur
Baskı Sayısı 2. Baskı

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: mus sanayi modeli, 9786051963297, cizgi kitabevi, ekonomi