Yeni Ürün -25% Özel Öğrenme Güçlüğü (Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Tanı, Değerlendirme ve İzleme Süreçleri)

Özel Öğrenme Güçlüğü (Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde Tanı, Değerlendirme ve İzleme Süreçleri)

  • 98,00 TL
  • 73,50 TL
  • Vergiler Hariç: 73,50 TL

Öğrenme güçlüğü bulunan çocuğun durumu daha çok anaokuluna ya da ilkokula başladığı zaman çocuğun ailesi, öğretmenleri veya sağlık kurumları tarafından fark edilmektedir. Burada önemli olan çocuğun durumunun olabildiğince erken fark edilmesidir. Bu sayede gerekli hizmet ve eğitimler çocuğa gecikmeden ulaştırılabilecektir. Diğer engellilik türlerinde olduğu gibi öğrenme güçlüğü olan çocuklarda da ihtiyaçlar birbirinden farklılık olmakta ve bu farklılıkların ortaya çıkarılması için ayrıntılı bir değerlendirme yapılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Öğrenme güçlüğü bulunan çocukların farklı eğitim ihtiyaçlarının giderilebilmesi ve engellerinden kaynaklı yasal haklarını kullanabilmeleri gelişim çağındaki sorunlarının tanımlanması ile mümkün olacaktır.

Bu çalışma ile elde edilecek veriler, sonuçlar ve getirilecek önerilerle RAM’lardaki süreçler ve dolayısıyla da öğrenme güçlüğü olan çocukların eğitimlerinin daha kaliteli ve çözüm üreten hale getirilmesi yönünde bir adım atılacağı düşünülmektedir.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2024
Sayfa 95
Dil Türkçe
Ölçü 13,5 x 21,5 cm
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: ozel ogrenme guclugu rehberlik ve arastirma merkezlerinde tani, degerlendirme ve izleme surecleri, 9786253962883, cizgi kitabevi, egitim