-25% Sağlık Yönetim Bilişim Sistemleri

Sağlık Yönetim Bilişim Sistemleri

  • 35,00 TL
  • 26,25 TL
  • Vergiler Hariç: 26,25 TL

Sağlık yöneticileri, bilişim sistemleri ve teknolojilerinin sadece yazılım veya otomasyon kurma, donanımlara yatırım yapma veya yenilikçi elektronik cihazları hizmet sürecinde kullanmaktan çok daha fazlasını ifade ettiğini iyi anlamalıdırlar. Bilişim sistemleri, kurumların hiyerarşik yapılarını değiştirebilen, iş ve hizmet süreçlerini hızlandırarak yapılan yatırıma oranla olağanüstü bir katkı sağlayabilen, maliyetleri düşürebilen, kısacası kurumlarda rekabetçi değişim ve yenilenmeye imkan veren sistemlerdir. 

Günümüzde, sağlık yöneticilerinin, bilişim teknolojilerine hakim olmaları, geniş bir teknoloji vizyonuna ve bilgi birikimine sahip olmaları, örgütsel teknolojik gelişim ve ilerleme için yenilikçi fikirler üretmeleri beklenmektedir. Sağlık yöneticileri, teknolojideki değişimi ön sıradan izlemeli, sağlık kurumlarında sıklıkla kullanan iletişim ve bilgi sistemlerine aşikar olmalı, temel standartları iyi bilmeli, gelecekte teknolojinin gideceği yönü tahmin edebilmelidir.

Bu kitap, sağlık yönetim bilişim sistemlerini; temeli oluşturan hastane bilgi yönetim sistemlerinden, çatıdaki e-sağlık teknolojilerine kadar geniş bir çerçevede ele almaktadır. 1300 yataklı, tam teşekküllü bir Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bilişim dönüşümü sürecinde yaşanmış örnekler vererek ve mümkün olduğunca sade bir dil kullanarak anlaşılabilirliği artırmaktadır.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2018
Sayfa 256
Dil Türkçe
Ölçü 16,5x24
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: saglik yonetim bilisim sistemleri, 9786051961781, cizgi kitabevi, ekonomi, saglik - tip