-25% Zaman Ayarlı Kaos | 15 Temmuz Sonrasında Türk Toplumunun Dinî Gruplara ve Gruplaşma Olgusuna Bakışı

Zaman Ayarlı Kaos | 15 Temmuz Sonrasında Türk Toplumunun Dinî Gruplara ve Gruplaşma Olgusuna Bakışı

  • 28,00 TL
  • 21,00 TL
  • Vergiler Hariç: 21,00 TL

Tarikatlar hangi tarihsel düzlemde ortaya çıkmıştır?
Tarikatların Osmanlı tarihi boyunca devlet ve toplumla olan ilişkilerinin mahiyeti nedir?
Cumhuriyetin ilanını takip eden yıllarda tekke ve zaviyelerin resmen kapatılmasıyla birlikte ortaya çıkan yeni tarikat ve yeni derviş tipolojisi neye işaret etmektedir?
Tarikattan cemaate, tekkeden cemiyete doğru yaşanan değişim ve dönüşümün mahiyeti nedir? Modern kent toplumunda tarikat ve cemaatin dinî, manevi, sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik ve sosyo-psikolojik karşılığı nedir?
15 Temmuz darbe/işgal girişimi ve FETÖ, Türk toplumunun tarikat ve cemaatlere bakış açısında ne tür tahribatlara yol açmıştır?
15 Temmuz ve FETÖ hadisesi ümmet bilincine ne denli zararlar vermiştir? FETÖ'nün dinî ve manevi duyguları istismarı toplumda, özellikle de inançlı kesimlerde, ne tür etki ve tepkilere yol açmıştır?
15 Temmuz ve FETÖ hadisesinden devlet, toplum, tarikat ve cemaatler hangi dersleri çıkarmalıdır? Akademik ve saha araştırmalarını sentezlemek suretiyle ortaya çıkmış olan elinizdeki çalışma, bu ve buna benzer sorulara yanıtlar bulmak amacıyla hazırlanmıştır.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2017
Sayfa 240
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: zaman ayarli kaos 15 temmuz sonrasinda turk toplumunun dini gruplara ve gruplasma olgusuna bakisi, 9786051960852, cizgi kitabevi, arastirma-inceleme