-25% Çokkültürlülük ve Toplumsal Güvenlik | ABD Örneği

Çokkültürlülük ve Toplumsal Güvenlik | ABD Örneği

  • 200,00 TL
  • 150,00 TL
  • Vergiler Hariç: 150,00 TL

Bu çalışma, Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi Anabilim Dalında yapılmış özgün ve yenilikçi bir çalışmadır.


İlk bölümde, "Çokkültürlülük" kavramsal ve kuramsal olarak incelenmiş, kavram karmaşasını önlemek için "Çokkültürcülük" kavramı çalışmaya eklenmiştir. İkinci bölüm "Toplumsal Güvenlik" olgusunu Türk akademik dünyasına kazandırma gayreti içindedir. Üçüncü bölümde "Çokkültürlülük ve Güvenlik" konuları beraber ele alınırken dördüncü bölüm "ABD"nin rüyalar mı kâbuslar mı ülkesi olduğu, özgürlükler ülkesi olarak bilinen ABD'nin kime ne kadar özgürlük verdiği, eşitliğin günümüzde bile ne derece hayata geçebildiği gibi konuları tartışmıştır. Son bölüm "ABD'de Toplumsal Güvenlik" olgusuna çokkültürlü ve "ABD'de Çokkültürlülük" olgusuna toplumsal güvenlikçi bakışla yaklaşmış, güvenlik politikalarındaki kırılma noktalarını tarihsel sıra ile irdelemeye çalışmıştır.


Eser, herkesin rahatça anlayabileceği bir dil ve eleştirel bakış açısı ile kaleme alınmıştır. Konu, ABD özelinde ele alınsa da okuyucuya daha geniş bir bakış açısı sağlayacaktır. Çalışma, başta sosyoloji ve siyaset bilimi olmak üzere güvenlik bilimleri, felsefe, uluslararası ilişkiler, sosyal psikoloji ve tarih ile ilgilenen herkese hitap etmektedir. Eser, bilhassa Türk akademik camiasında "iddialı ve yeni bir söylemle" Güvenlik Sosyolojisi'nin ilk tuğlasını koymaktadır.


Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2019
Sayfa 560
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: cokkulturluluk ve toplumsal guvenlik abd ornegi, 9786051962641, cizgi kitabevi, arastirma-inceleme, sosyoloji