-25% Eski Dünyaya Seyahat | Suriye-Ürdün-Mısır

Eski Dünyaya Seyahat | Suriye-Ürdün-Mısır

  • 130,00 TL
  • 97,50 TL
  • Vergiler Hariç: 97,50 TL

*** "Eski Dünyaya Seyahat": Türkiye Yazarlar Birliği '2014 yılı Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri, yılın Gezi Kitabı ödülüne layık görülmüştür.***

Ortadoğu kültürel olarak uzak olmadığımız bir coğrafya. Suriye, Ürdün, Mısır geçmişte bizim topraklarımızdı. Şimdi ise, dün kadar yakın, bugün kadar uzak... Buna rağmen yine de yakınlar. Suriye; at veya katır sırtında bir gecede kaçağa gidecek kadar yakın, hudutları geçerken mayında ayağımızı kaybedecek kadar uzak ve zor bir ülke. Ürdün, bir ülke olmaktan çok, Arap ülkeleri içinde aslında bir şehirdi. Kadim Filistin coğrafyası içinde bir devlet olmaktan daha ziyade ancak küçük bir teferruattır. 

Mısır bütün ihtişamı ve cazibesiyle sanat, mimari ve fikir dünyamızda açtığı ufuklarla sızma yapan bir yanardağ gibidir. Aşılmaz Sina Çöl'ünü fikirle aşmış aydın ve düşünürleriyle, İslam âleminin beyni olarak halen gücünü hissettiriyor. Gezdiğim süre zarfında kadim toprakların bu şehirleri bende bambaşka duygular uyandırdı. Seyahat ettiğim bu eski dünya şehirleri, gerçekte ruhumun coğrafyasından birer parçaydı. 

Eski Dünya denilen bu şehirler, doğup yaşadığım şehre öylesine benziyorlardı ki, kendimi asla bir yabancı gibi görmedim. Her tarihi mekânda dinimin ve ecdadımın izlerini sürdüm. Kaybettiğim şehirlerimi hatırladım. Geçmişle bugünün harmanlanarak anlatıldığı, şehirlere âşık bir yazarın kaleminden çıkmış sürükleyici bir seyahat kitabı.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2014
Sayfa 175
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Edebiyat, Gezi