-25% Kahramanlara Sevgiler

Kahramanlara Sevgiler

  • 140,00 TL
  • 105,00 TL
  • Vergiler Hariç: 105,00 TL

Bu kitap tarihe sığmayan büyük komutan ve devlet adamlarıyla, edebiyat ve düşünce dünyasını şekillendiren büyük adamların kısa biyografilerinden oluşmuştur. Düşünce ve edebiyat tarihine damgasını vurmuş, tarihe sığmayan Doğu ve Batı'nın büyük adamlarının tek cümleye sığdırılan can alıcı yönleri, fikirleri, şahsiyetleri kahramanlıkları anlatılmıştır.

Bu kitap tek bir cümlede bir büyük insanın güzel yönlerinin öne çıkarıldığı, düşünce ve kültür tarihindeki yerinin işaret edildiği mini portrelerden oluşuyor. Herkesin kolay okuyup anlayacağı bir üslupta kaleme alınmıştır. Peygamberlerin, büyük adamın, kahramanların hayatını anlatan bu mini portreler, aynı zamanda kültür ve medeniyet tarihinin bir geçit törenidir. Burada anlattığım büyük adamlar, kahramanlar benim kişisel zevkime göre seçtiğim, haklarında tanımlamada bulunabileceğim isimlerden seçilmiştir.

Carlyle'nin "dünya tarihi kahramanların biyografisinden oluşur" nokta-i nazardan bakarak, on bin yıllık dünya tarihinde söz sahibi kahramanları farklı bir gözle tanıtmaya ve tanımlamaya çalıştım. Bu mini portrelerden yola çıkarak daha geniş biyografilere ulaşabilir, hatta kendinize yakın gördüğünüz büyük adamların eserlerini okuyabilirsiniz. Buradaki küçük bir hayat hikâyesi belki ilginizi çekecek sizi yeni yazar ve kahramanlarla tanıştıracaktır.

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2022
Sayfa 191
Dil Türkçe
Ölçü 13,5x21,5cm
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: kahramanlara sevgiler, 9786051967455, cizgi kitabevi, edebiyat