-20% Seramiğin Kimyası

Seramiğin Kimyası

  • 38,88 TL
  • 31,10 TL
  • Vergiler Hariç: 31,10 TL

Kitabın ana hedefi, ne yaptığının ve nasıl yapacağının farkında olan bilinçli bir seramikçi yetiştirme eğitimine katkıda bulunmaktır. Seramiğin kimyası, bu ana hedefe ulaşımda bilinmesi gereken temel konulardandır.  Bu amaçla kimyanın seramikteki yeri ve önemi, seramik üretiminde kullanılan kimyasallar, gerçekleşen kimyasal olaylar ve etkilerinin incelenmesi kitapta yer almaktadır.

Seramik yapmak “ateşle oynamak” gibidir. Seramiğin kimyasına aşina olup bilinçli bir şekilde seramik yapıldığı takdirde, seramik ateşi içinizi ısıtır, yüzünüzü güldürür. Aksi durumda tüm uğraşınız bu fırın ateşinde “yakılmış” olur. Kısacası, seramik yapımında körü körüne denemeler yoluna değil, kimya ve seramik mesleği bilgileri ışığında yola çıkılırsa, amaca daha kısa sürede ve hatasız ulaşılır. 

Seramik oluşumu ile iç ice, seramik konularıyla bağlantılı ve seramikçinin kolay anlayacağı bir kimya diliyle hazırlanan bu kitap, seramikçiler için seramiğin kimyası şeklinde takdirinize sunulmaktadır. 

Bu kitabın,  seramikle uğraşan her kesin özellikle sanatsal seramik, endüstriyel seramik, seramik mühendisliği ve seramik malzeme bölümü öğrencilerin faydalana bileceği bir kaynak olacağı kanısındayım. 

Kitap Özellikleri
Basım Tarihi2019
Sayfa272
DilTürkçe
Ölçü16,5x24
Kağıt2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: seramigin kimyasi, 9786051962597, cizgi kitabevi, bilim