-25% Eğitimde Ahlak ve Etik

Eğitimde Ahlak ve Etik

  • 65,00 TL
  • 48,75 TL
  • Vergiler Hariç: 48,75 TL

Günümüz dünyasının çok büyük sorunların pençesinde kıvrandığı ve bu sorunların insanların unuttukları sorumluluklarla ve çiğnedikleri etik değerlerle de ilgili olduğu sıkça dile getirilmektedir. Bu nedenle ahlak felsefesinin/etiğin konusunu oluşturan sorunlar yalnızca filozofları değil herkesi ilgilendiren sorunlardır. Öğretmenlik etiği ya da eğitim etiği adı verilen meslek etiğinin hangi nitelikleri taşıdığı ve nasıl tanımlanabileceği de önemli tartışma konularından biridir.

Bu kitap "Eğitimde Ahlak ve Etik" dersi için hazırlanmıştır. Ahlak ve etikle ilgili kavramlar ve sorunlar yalnızca eğitim alanında değil hayatımızın her alanında ve anında karşımıza çıkmaktadır. Etiğe duyulan ihtiyacın artması, aynı zamanda yaşadığımız toplumda ve dünyada işlerin iyi gitmediğini de göstermektedir. Etik değerlerin karşılığını bulduğu bir ülke ve dünya için hepimize düşen görev ve sorumluluklar olduğu açıktır. Etik bilinç ve duyarlılık, yalnızca eğitimcilerin değil hemen herkesin üstlenmesi gereken sorumluluklarla da ilişkilidir.

Kitabımızda özellikle eğitim bağlamında ahlak ve etik konuları ele alınmakla birlikte, olabildiğince yaşamla ve dünyanın durumuyla da belli bir ölçüde bağıntılar kurulmaya çalışılmıştır.


Kitap Özellikleri
Basım Tarihi 2020
Sayfa 191
Dil Türkçe
Ölçü 16,5x24cm
Kağıt 2. Hamur

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: egitimde ahlak ve etik, 9786051964911, cizgi kitabevi, felsefe